بازاریابی فعال چیست و چگونه انجام می شود؟
دنیا
بازاریابی فعال چیست و چگونه انجام می شود؟


آیا تا به حال فکر کرده اید که به بازاریابی مداوم نیاز دارید؟ این مقاله پاسخ این سوال و مراحل عملی برای شروع آن را ارائه می دهد. ما در دنیایی زندگی می کنیم که مشتریان 42/7 خدمات شخصی و شخصی سازی شده از برندها را می خواهند و انتظار دارند.

مهم نیست در کجای دنیا هستید، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که 75 درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند هر بار که یک تب جدید را باز می‌کنند، انتظار اطلاعات فوری دارند و 51 درصد معتقدند که کسب‌وکارها باید بتوانند در هر زمان و مکانی تجارت کنند. این برای برندهایی که به دنبال رشد هستند معنی زیادی دارد، جایی که یک استراتژی بازاریابی فعال می تواند کمک کند.
منبع مطلب خدمات سئو


بازاریابی فعال چیست؟
بازاریابی همیشه فعال که به آن فعالیت های بازاریابی مستمر نیز می گویند، 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته و 365 روز در سال فعال است. با وجود مشتریانی که دائماً در سراسر جهان در دسترس هستند، بازاریابی مستمر به برندها اجازه می دهد تا فرآیندهای حفظ و جذب مشتری را در طول چرخه عمر مشتری ایجاد کنند. آیا هنوز گیج هستید؟ پس بیایید آن را با یک کمپین مقایسه کنیم:

کمپین = بازاریابی ناموفق. فشار سنگین فروش و بازاریابی در یک دوره زمانی.

همیشه روشن = بازاریابی قطره ای. یک تلاش بازاریابی مداوم که به طور نامحدود ادامه دارد.
بازاریابی فعال روشی بسیار متمرکز و فعال است که شرکت ها برای جذب و حفظ مشتریان خود از آن استفاده می کنند. در این روش شرکت به جای اینکه منتظر تماس خودکار مشتریان خود با آنها باشد، بطور فعال و منظم سعی در برقراری ارتباط با آنها و رفع نیازهای آنها دارد.

تکنیک های بازاریابی فعال:
تبلیغات ایمیلی: اینجا جایی است که شرکت ایمیل های تبلیغاتی را برای اطلاع رسانی به مشتریان در مورد محصولات یا خدمات جدید، تخفیف ها یا رویدادهای ویژه ارسال می کند.
تماس های تلفنی: یک شرکت می تواند از تیم فروش خود بخواهد که مستقیماً با مشتریان تماس بگیرد تا درباره نیازها و اهداف آنها اطلاعات بیشتری کسب کند و راه حل های مناسب ارائه دهد.
بازاریابی محتوا: این شامل ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای مرتبط و ارزشمند است که به مشتریان کمک می کند مشکلات خود را حل کنند یا از محصولات یا خدمات شرکت استفاده بهتری کنند.
فروش حضوری: در برخی موارد ممکن است شرکت فروشندگان را مستقیماً به خانه یا محل کار مشتریان بفرستد تا محصولات یا خدمات آنها را معرفی کنند.
بازاریابی پیشگیرانه اگر به درستی انجام شود، می تواند منجر به افزایش تعامل و روابط با مشتری، افزایش فروش و وفاداری مشتری و در نهایت افزایش رضایت مشتری شود. برای موفقیت بازاریابی فعال، یک شرکت باید به خوبی از بازخورد مشتریان استفاده کند و با اهداف و ارزش های مشتریان خود هماهنگ باشد.

بازاریابی فعال چگونه کار می کند؟
هدف دستیابی به حداکثر دیده شدن و متقاعدسازی برای هر مشتری با حضور در بهترین لحظه ممکن است. جستجوی پولی، سئو یا رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید. لازم نیست تیم بازاریابی شما دقیقاً در لحظه ای که مشتری شما را پیدا می کند آنلاین باشد و همیشه این فرصت را برای فرد جدیدی که اطلاعاتی در مورد برند شما دارد باز بگذارید.

هنگامی که مشتری به لطف تبلیغات آنلاین یا کار سئو به اوج آگاهی رسید، می توانید آنها را به مرحله توسعه روابط با بازاریابی محتوا و ایمیل منتقل کنید. همه اینها می‌توانند و باید خودکار شوند، به این معنی که برای موفقیت به داده‌های زیادی نیاز دارید. از آنجا که بازاریابی همیشه در مورد سفر فردی فعال است، تمرکز بر شخصی سازی پویا در بازاریابی بسیار مهم است و همیشه باید آزمایش و بهبود یابد.

گوگل این را نقطه صفر حقیقت می نامد، زمانی که اقدامات بازاریابی به طور مداوم نیازهای مشتری را در یک حلقه بی پایان برآورده می کند. هیچ رویکرد یکسانی برای بازاریابی فعال و اغلب تمام جنبه های استراتژی وجود ندارد. چه در فروشگاه و چه آنلاین شما را تحت پوشش قرار می دهد. نکته این است که همیشه در دسترس مشتریان خود باشید، هر کجا که هستند.

چرا باید یک استراتژی فعال در نظر بگیرید؟
بازاریابی فعال همیشه یک تعهد بزرگ است، اما ارزش آن را دارد. استفاده از اتوماسیون به شما این امکان را می دهد که محتوای بازاریابی خود را به روشی جدید شخصی سازی کنید و نقاط تماس برند مرتبط را برای هر مشتری ایجاد کنید. می‌توانید با مخاطبین خود بیشتر، سریع‌تر و در مناسب‌ترین زمان ارتباط برقرار کنید تا به فروش آنها کمک کنید.

اتوماسیون همچنین به شما این امکان را می‌دهد که فراتر از نیروی کار تیم بازاریابی فعلی خود برسید و یک سیستم رشد ایجاد کنید که حتی اگر تلاش کمی نیاز داشته باشد، برای مشتریان شما بسیار مهم است. واقعا برای هر تیم بازاریابی مفید است.
بازاریابی مداوم به شما این امکان را می دهد که در طول سال آگاهی بازار را به دست آورید، برخلاف کمپینی که در آن در چرخه های فراز و نشیب کار می کنید. در عوض، می‌توانید رویکرد منسجم‌تری داشته باشید و منابع تیم خود را برای حمایت از کمپین‌های فروش متمرکزتر در صورت نیاز هدایت کنید.

داده های از دست رفته
ممکن است در حال حاضر واضح به نظر برسد، اما زمانی که می خواهید یک استراتژی بازاریابی مداوم را پیاده سازی کنید، به داده ها نیاز دارید. در نهایت، اتوماسیون های شما روی چه چیز دیگری باید کار کنند؟ برای ایجاد مرتبط‌ترین سؤالات بازاریابی، باید تا حد امکان اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان خود داشته باشید و همه اینها از داده‌ها می‌آیند.

بدون اطلاعاتی که از شما پشتیبانی کند، رابطه شما به سرعت از هم می پاشد. داده ها همچنین برای اینکه بتوانید کار خود را آزمایش و بهینه کنید، که بخشی ضروری از بازاریابی مستمر است، حیاتی است. بدون آن، شما واقعاً خود را گول می زنید تا به جای انجام اقدامات مؤثر، برنامه ریزی شده و استراتژیک، بهترین ها را آرزو کنید.

کمبود محتوا
وقتی مرتباً با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کنید، به این معنی است که باید محتوای بیشتری داشته باشید. این چیزی است که تیم‌های داخلی اغلب با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، به خصوص زمانی که کوچک هستند و افراد می‌خواهند چندین کلاه بازاریابی را به طور همزمان بر سر بگذارند یا چندین کانال مختلف را به تنهایی مدیریت کنند.

قبل از تصمیم گیری برای حرکت به جلو با رویکرد دائمی، مهارت ها باید دوباره ارزیابی شوند. در صورت لزوم، ممکن است لازم باشد با استخدام کارمندان جدید از طریق همکاری با پیمانکاران برای ایجاد محتوای اضافی مورد نیاز برای استراتژی خود، پشتیبانی بیشتری ارائه دهید.

نبود زیرساخت
اگر سیستم ها با یکدیگر صحبت نکنند، داده های ارزشمند در طول مسیر از بین می روند. اگر زیرساخت شما به اندازه کافی قوی نباشد که بتواند تمام داده های جدیدی را که برای جمع آوری و به اشتراک گذاری سریع و کارآمد در سراسر سازمان خود نیاز دارید مدیریت کند، ضرر خواهید کرد.

در حالت ایده‌آل، نرم‌افزار باید بتواند رفتار را در سطح مشتری فردی تشخیص دهد و آن اطلاعات را به نقاط مناسب در سیستم، اعم از خدمات مشتری، فروش یا بازاریابی، منتقل کند. این به شما کمک می کند تا زنجیره های بسیار هدفمند و مرتبطی از داده ها و پیام ها ایجاد کنید که بین تمام بخش های مربوطه جریان دارند.

نکاتی برای موفقیت مداوم در بازاریابی
1- با جزئیات کوچک شروع کنید.
رم در یک روز ساخته نشده است و استراتژی بازاریابی شما نیز نیازی به ساخت ندارد. با تمرکز بر جزئیات کوچک و تجربیاتی که مشتریان شما هر روز با برند شما دارند شروع کنید و به این فکر کنید که چگونه همه اینها می تواند به رشد و موفقیت گسترده تر شما کمک کند. یک استراتژی کوچک ایجاد کنید که بتوانید آن را بر اساس بخش های مشتری سفارشی کنید.

این یک راه عالی برای انتقال به بازاریابی مستمر و شروع استفاده از برخی داده های جدید است. از این فرصت برای آزمایش، تکرار و راه اندازی مجدد در نقاط مختلف، در مقیاسی کوچکتر از سطح برند استفاده کنید تا ببینید چه چیزی برای پایگاه مشتری شما بهترین کار را دارد.

2- به این فکر کنید که کجا می توانید ارتباط برقرار کنید.
هیچ چیز در برنامه بازاریابی شما نباید در یک جایگاه خاص کار کند. در نظر بگیرید که کجا می توانید با استفاده از رویکرد چند کاناله بین پلتفرم های خود ارتباط برقرار کنید. پیام‌رسانی باید با برند سازگار و سازگار باشد، اما هیچ چیز مانع شما نمی‌شود که از داده‌هایی که از قبل دارید استفاده کنید و آن‌ها را به بخش دیگری از تجربه مشتری متصل کنید.

به عنوان مثال، آیا راهی وجود دارد که خرید تلفن همراه یا بازدید از فروشگاه را برای یک مشتری خاص ثبت کنید و آن را به ایمیل مارکتینگ خود پیوند دهید؟ همچنین باید توجه داشته باشید که کجا می توانید نقاط اتصال مشتری را ایجاد کنید.به یاد داشته باشید که یک دیدگاه جامع اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به یک نمای کاملاً جزئی به شما می دهد. از این داده ها برای ایجاد راه های خلاقانه برای جذب مشتریان خود استفاده کنید.

3- برای موفقیت بلندمدت برنامه ریزی کنید.
هر مشتری منحصر به فرد است. این بدان معناست که هرکسی انتظارات متفاوتی از برند شما و تجربه خود از شما خواهد داشت. شما باید راه هایی را برای برآورده کردن این انتظارات و منطقی برای هر بخش مشتری برنامه ریزی کنید. مانند هر چیزی که شامل حجم زیادی از داده است، شما باید تمایل داشته باشید که به طور مداوم رویکردهای خود را آزمایش و تنظیم کنید و آنها را تا آنجا که می توانید بر اساس اطلاعاتی که دارید بهینه کنید.

این یک خیابان یک طرفه نیست، رفتار و بازخورد مشتری را تا حد امکان بررسی کنید و بر اساس خواسته ها و نیازهای مهم ترین مخاطبان خود تغییراتی ایجاد کنید.

نتیجه:

هرچه بیشتر بر ایجاد و رشد پایگاه مشتریان خود تمرکز کنید، آنها به برند شما وفادارتر خواهند بود. اگرچه بازاریابی مستمر یک نیاز بزرگ برای بسیاری از مشاغل است، اما مزایایی که می توانید از این نوع رویکرد ببینید می تواند سودآور و طولانی مدت باشد. قطعا سرمایه گذاری ارزشمندی است.نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:
نویسنده : پروانه تاریخ : جمعه 23 تير 1402